Dagsorden er i overensstemmelse med klubbens vedtægter, og er som følger:

1. Valg af dirigent

2. Formandens beretning

3. Forelæggelse af det reviderede regnskab og forslag til budget, herunder fastsættelse af kontingent for 2020

4. Behandling af indkomne forslag

Forslag, der ønskes behandles, indsendes til formanden senest 8 dage før generalforsamlingen.

5. Valg af bestyrelse

På valg er:

Kasserer – Piet Nielsen (modtager genvalg)

Bestyrelsesmedlem – Jørgen Juhl (modtager ikke genvalg)

Revisor – Karl Ejner Jensen (modtager genvalg)

6. Eventuelt

Vel mødt.

Med venlig hilsen

Bestyrelsen

Vojens Tennis Klub har haft et forrygende år, hvor vi for 4. år i træk har en positiv vækst af medlemmer. Helt præcist er medlemstallet steget med hele 20% i forhold til 2016. Vojens Tennis Klub er og bliver en social klub med et fantastisk sammenhold, og jeg er helt sikker på, at dette er medvirkende til den flotte tilgang i antallet af medlemmerne.

I 2017 er der sket flere ting, som vi er stolte af:

- Vi har fået en flot ny og tidssvarende hjemmeside.

- Vi har fået investeret i en ny og forbedret grill.

- Vi har fået udskiftet de gamle slidte møbler ud med nye funktionelle møbler.

- Vi har afholdt et vinterarrangement, hvor vi dystede en i mini-tennis turnering i Vojens Hallerne. Jeg håber at dette kan gå hen at blive en årlig begivenhed i lighed med sommerfesten.

Læs mere …

FB IMG 1501322668807Så er der nyt omkring VTK turnerings hold! Rene og Ulrik. Torsdag den 03 kl 18 og Mandag den 7. august kl. 17.30.

Torsdag tager vi imod Nordborg og Mandag mod Sønderborg. Bane 1 og 3 er reserveret fra kl 17.  ?. Som det eneste hold i puljen har vi endnu ikke tabt et sæt -  man vil påstå at dette skyldes at vi som eneste hold endnu ikke har spillet en turneringskamp ?

Bannerne er idag blevet trimet og nettene strammet. 

Alle er velkommen til at overvære kampene, og være med til at støtte op omkring vores spillere.

Hvad er cookies?

Cookies er små stykker data, som lagres på din computer, når du surfer rundt på nettet. Cookies bruges f.eks. til at registrere din adfærd på en specifik hjemmeside, og til at huske dig næste gang, du besøger samme hjemmeside. De oplysninger cookies registrerer, bliver oftest brugt til statistik eller til at forbedre din oplevelse af hjemmesiden.
En cookie kan ikke indeholde en virus, den er derfor ikke farlig for din computer. 

Sådan anvender vi cookies på [Vojenstennisklub.dk]

Hos [VTK] anvender vi cookies på [vojenstennisklub.dk] for at optimere hjemmesiden og dens funktionalitet. Vores cookies hjælper os derfor med at give dig så god en oplevelse som muligt, når du besøger vores hjemmeside. Du kan herunder læse mere om, hvilke cookies [vojenstennisklub.dk] anvender samt til hvilket formål, de er anvendt. Data bliver ikke videregivet til tredie personer.

Teknisk nødvendige cookies

[vojenstennisklub.dk] administreres af Surftown. [VTK] bruger cookies, som vi anvender til at genkende dig, når du besøger vores hjemmeside. Derudover bruger vi cookie-script til at se, om du er blevet informeret omkring hjemmesidens brug af cookies. Dette gør vi for, at du undgår at skulle godkende vores brug af cookies hver gang, du besøger vores hjemmeside.

Marketing og optimeringscookies

Vi anvender disse cookies for at få en optimal drift af vores hjemmeside. Dette gælder blandt andet Google Analytics, som vi bruger til at analysere, hvordan du anvender vores hjemmeside. De indsamlede oplysninger bliver sendt og gemt på Googles servere. Vi anvender også en cookie ved visning af Youtube-film på [vojenstennisklub.dk]. Med denne cookie registrerer Youtube, hvilke videoer du har set, og hvor meget af dem du har set. 

Kan jeg slette cookies?

Du kan til enhver tid slette de cookies, du har liggende på din computer.  Du kan herunder finde vejledninger til, hvordan du sletter cookies:

                                                

Vil du vide mere?

Hvis du har kommentarer eller spørgsmål angående vores anvendelse af cookies, er du velkommen til at kontakte os her